BALMAIN MOISTURIZING CARE by BALMAIN HAIR
Balmain Hair Moisturizing Conditioner 300ml
| Weight | 0.334 kg |
|---|---|
| Dimensions | 63 × 63 × 165 mm |
| Gender | |
| Content | |
| Ingredients | Cloruro de Behenoil, Isopropil mistirato, Amodimeticona/CopolÃmero Morfolinometil Silsesquioxaneo, Estearamidopropil Dimetilamina, extracto de aceites de Argania Spinosa (Elixir de Argán), Aminoácidos de Seda (ProteÃna de Seda), pantenol (Provitamina B), Polyquaternium-53, Dimetilpabamidopropil Laurildimonio tosilato, Polyquaternium-10</p> |
| Formulation | |
| EAN13 | 8718969473309, 8718969473354 |
| Hair Types | |
| Product Line | BALMAIN MOISTURIZING CARE |
| Manufacturing Country |
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped within 24 hours.
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
(please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays.)
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Price range: €17.55 through €44.00
| Weight | 0.334 kg |
|---|---|
| Dimensions | 63 × 63 × 165 mm |
| Gender | |
| Content | |
| Ingredients | Cloruro de Behenoil, Isopropil mistirato, Amodimeticona/CopolÃmero Morfolinometil Silsesquioxaneo, Estearamidopropil Dimetilamina, extracto de aceites de Argania Spinosa (Elixir de Argán), Aminoácidos de Seda (ProteÃna de Seda), pantenol (Provitamina B), Polyquaternium-53, Dimetilpabamidopropil Laurildimonio tosilato, Polyquaternium-10</p> |
| Formulation | |
| EAN13 | 8718969473309, 8718969473354 |
| Hair Types | |
| Product Line | BALMAIN MOISTURIZING CARE |
| Manufacturing Country |
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped the same day (please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays).
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
Â
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Balmain Hair Moisturizing Conditioner 300ml
Reviews
There are no reviews yet.