CK by CALVIN KLEIN
Calvin Klein CK One 4-Piece Gift Set
| Weight | 1.305 kg |
|---|---|
| Dimensions | 75 × 350 × 215 mm |
| Gender | |
| Content of the Set | Eau de Toilette 100 ml + Body Lotion 200 ml + Shower Gel 100 ml + Eau de Toilette 5 ml, Eau de Toilette 200 ml + Body Lotion 200 ml + Shower Gel 100 ml + Eau de Toilette 15 ml, Eau de Toilette spray 100 ml + Deodorant spray 150 ml #1, Eau de Toilette spray 100 ml + Deodorant spray 150 ml #2, Eau de Toilette spray 100 ml + Deodorant spray 150 ml #3 |
| Content | 4 pieces #1, 2 pieces, 4 pieces |
| Ingredients | fragrance alcohol denat., parfum/fragrance, aqua/water/eau, benzyl salicylate, citronellol, eugenol, linalool, ethylhexyl methoxycinnamate, hydroxycitronellal, benzophenone-3, ethylhexyl salicylate, butyl methoxydibenzoylmethane, geraniol, isoeugenol, cinnamyl alcohol, benzyl alcohol, benzyl benzoate, limonene, bht, fd&,c yellow no. 5 (ci 19140), fd&,c red no. 4 (ci 14700).body lotion aqua/water/eau, dimethicone, isononyl isononanoate, glycerin, propylene glycol, parfum/fragrance, steareth-21, steareth-2, cetyl alcohol, phenoxyethanol, butyrospermum parkii (shea) butter, benzyl salicylate, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, triethanolamine, chlorphenesin, sodium cetearyl sulfate, alpha-isomethyl ionone, citronellol, linalool, disodium eau de toilettea, xanthan gum, tocopheryl acetate, cinnamyl alcohol, geraniol, bht. |
| EAN13 | 3616305433459, 3616306130029, 3616304104671, 3616306129993, 3616306728141, 3616306728165 |
| Product Line | CK |
| Olfactory Notes | |
| Manufacturing Country |
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped within 24 hours.
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
(please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays.)
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
| Weight | 1.305 kg |
|---|---|
| Dimensions | 75 × 350 × 215 mm |
| Gender | |
| Content of the Set | Eau de Toilette 100 ml + Body Lotion 200 ml + Shower Gel 100 ml + Eau de Toilette 5 ml, Eau de Toilette 200 ml + Body Lotion 200 ml + Shower Gel 100 ml + Eau de Toilette 15 ml, Eau de Toilette spray 100 ml + Deodorant spray 150 ml #1, Eau de Toilette spray 100 ml + Deodorant spray 150 ml #2, Eau de Toilette spray 100 ml + Deodorant spray 150 ml #3 |
| Content | 4 pieces #1, 2 pieces, 4 pieces |
| Ingredients | fragrance alcohol denat., parfum/fragrance, aqua/water/eau, benzyl salicylate, citronellol, eugenol, linalool, ethylhexyl methoxycinnamate, hydroxycitronellal, benzophenone-3, ethylhexyl salicylate, butyl methoxydibenzoylmethane, geraniol, isoeugenol, cinnamyl alcohol, benzyl alcohol, benzyl benzoate, limonene, bht, fd&,c yellow no. 5 (ci 19140), fd&,c red no. 4 (ci 14700).body lotion aqua/water/eau, dimethicone, isononyl isononanoate, glycerin, propylene glycol, parfum/fragrance, steareth-21, steareth-2, cetyl alcohol, phenoxyethanol, butyrospermum parkii (shea) butter, benzyl salicylate, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, triethanolamine, chlorphenesin, sodium cetearyl sulfate, alpha-isomethyl ionone, citronellol, linalool, disodium eau de toilettea, xanthan gum, tocopheryl acetate, cinnamyl alcohol, geraniol, bht. |
| EAN13 | 3616305433459, 3616306130029, 3616304104671, 3616306129993, 3616306728141, 3616306728165 |
| Product Line | CK |
| Olfactory Notes | |
| Manufacturing Country |
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped the same day (please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays).
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
Â
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Calvin Klein CK One 4-Piece Gift Set
Reviews
There are no reviews yet.