BLUR-REAL by CATRICE
Catrice Blur-Real Matte Lipstick 3g #010 Blur Me Baby
| Weight | 0.013 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 60 mm |
| Gender | |
| Colour | 216882, 216883, 216884, 216885, 216886 |
| Content | 3 g |
| Ingredients | dimethicone, synthetic wax, caprylic/capric triglyceride, isononyl isononanoate, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, bis-diglyceryl polyacyladipate-2, isostearyl isostearate, diisostearyl malate, lauroyl lysine, dicalcium phosphate, cera microcristallina (microcrystalline wax), polybutene, synthetic beeswax, ceramide np, disteardimonium hectorite, pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate, ethyl vanillin, propylene carbonate, ci 15850 (red 7 lake), ci 42090 (blue 1 lake), ci 45410 (red 28 lake), ci 77492 (iron oxides), ci 77891 (titanium dioxide). |
| Formulation | |
| EAN13 | 4059729588463, 4059729588487, 4059729588524, 4059729588975, 4059729594624 |
| Product Line | BLUR-REAL |
| Manufacturing Country |
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped within 24 hours.
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
(please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays.)
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
€8.00
| Weight | 0.013 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 60 mm |
| Gender | |
| Colour | 216882, 216883, 216884, 216885, 216886 |
| Content | 3 g |
| Ingredients | dimethicone, synthetic wax, caprylic/capric triglyceride, isononyl isononanoate, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, bis-diglyceryl polyacyladipate-2, isostearyl isostearate, diisostearyl malate, lauroyl lysine, dicalcium phosphate, cera microcristallina (microcrystalline wax), polybutene, synthetic beeswax, ceramide np, disteardimonium hectorite, pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate, ethyl vanillin, propylene carbonate, ci 15850 (red 7 lake), ci 42090 (blue 1 lake), ci 45410 (red 28 lake), ci 77492 (iron oxides), ci 77891 (titanium dioxide). |
| Formulation | |
| EAN13 | 4059729588463, 4059729588487, 4059729588524, 4059729588975, 4059729594624 |
| Product Line | BLUR-REAL |
| Manufacturing Country |
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped the same day (please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays).
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
Â
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Catrice Blur-Real Matte Lipstick 3g #010 Blur Me Baby
Reviews
There are no reviews yet.