ROUGE COCO by CHANEL
CHANEL ROUGE COCO Lipstick #402 Adrienne 3.5g
| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 26 × 79 mm |
| Gender | |
| Colour | 402-adrienne, 406-antoinette, 424-edith, 428-légende, 434-mademoiselle, 440-arthur, 442-dimitri, 444-gabrielle, 446-etienne, 466-carmen, 470-marthe |
| Content | 3,5 g |
| Ingredients | DIISOSTEARYL MALATE, HYDROGENATED POLYDECENE, C20-24 ALKYL DIMETHICONE, SYNTHETIC WAX, OCTYLDODECANOL, POLYBUTENE, VP/HEXADECENE COPOLYMER, BIS-BEHENYL/ISOSTEARYL/PHYTOSTERYL DIMER DILINOLEYL DIMER DILINOLEATE, JOJOBA ESTERS, ETHYLENE/PROPYLENE COPOLYMER, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, POLYGLYCERIN-3, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, TOCOPHERYL ACETATE, PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, PROPYLENE CARBONATE, ACACIA DECURRENS FLOWER WAX, HELIANTHUS ANNUUS CERA SEED (HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED WAX), SILICA, PARFUM (FRAGRANCE), PEG-8, ALUMINA, TOCOPHEROL, TIN OXIDE, ASCORBYL PALMITATE, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID, [+ / – (MAY CONTAIN), CI 12085 (RED 36), CI 15850 (RED 6), CI 15850 (RED 7 LAKE), CI 15985 (YELLOW 6 LAKE), CI 17200 (RED 33 LAKE), CI 19140 (YELLOW 5 LAKE), CI 42090 (BLUE 1 LAKE), CI 45380 (RED 22 LAKE), CI 45410 (RED 28 LAKE), CI 73360 (RED 30 LAKE), CI 75470 (CARMINE), CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE), CI 77491,, CI 77492,, CI 77499 (IRON OXIDES), CI 77742 (MANGANESE VIOLET), CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), MICA], IL74A-III |
| EAN13 | 3145891724028, 3145891724066, 3145891724240, 3145891724288, 3145891724349, 3145891724400, 3145891724424, 3145891724448, 3145891724462, 3145891724660, 3145891724707 |
| Product Line | ROUGE COCO |
| Manufacturing Country |
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped within 24 hours.
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
(please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays.)
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 26 × 79 mm |
| Gender | |
| Colour | 402-adrienne, 406-antoinette, 424-edith, 428-légende, 434-mademoiselle, 440-arthur, 442-dimitri, 444-gabrielle, 446-etienne, 466-carmen, 470-marthe |
| Content | 3,5 g |
| Ingredients | DIISOSTEARYL MALATE, HYDROGENATED POLYDECENE, C20-24 ALKYL DIMETHICONE, SYNTHETIC WAX, OCTYLDODECANOL, POLYBUTENE, VP/HEXADECENE COPOLYMER, BIS-BEHENYL/ISOSTEARYL/PHYTOSTERYL DIMER DILINOLEYL DIMER DILINOLEATE, JOJOBA ESTERS, ETHYLENE/PROPYLENE COPOLYMER, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, POLYGLYCERIN-3, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, TOCOPHERYL ACETATE, PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, PROPYLENE CARBONATE, ACACIA DECURRENS FLOWER WAX, HELIANTHUS ANNUUS CERA SEED (HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED WAX), SILICA, PARFUM (FRAGRANCE), PEG-8, ALUMINA, TOCOPHEROL, TIN OXIDE, ASCORBYL PALMITATE, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID, [+ / – (MAY CONTAIN), CI 12085 (RED 36), CI 15850 (RED 6), CI 15850 (RED 7 LAKE), CI 15985 (YELLOW 6 LAKE), CI 17200 (RED 33 LAKE), CI 19140 (YELLOW 5 LAKE), CI 42090 (BLUE 1 LAKE), CI 45380 (RED 22 LAKE), CI 45410 (RED 28 LAKE), CI 73360 (RED 30 LAKE), CI 75470 (CARMINE), CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE), CI 77491,, CI 77492,, CI 77499 (IRON OXIDES), CI 77742 (MANGANESE VIOLET), CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), MICA], IL74A-III |
| EAN13 | 3145891724028, 3145891724066, 3145891724240, 3145891724288, 3145891724349, 3145891724400, 3145891724424, 3145891724448, 3145891724462, 3145891724660, 3145891724707 |
| Product Line | ROUGE COCO |
| Manufacturing Country |
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped the same day (please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays).
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
Â
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
CHANEL ROUGE COCO Lipstick #402 Adrienne 3.5g
Reviews
There are no reviews yet.