WONDER SCULPT by CLARINS
Clarins Wonder Sculpt Eyebrow Gel 5 ml
| Weight | 0.012 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 85 mm |
| Gender | |
| Colour | 219770, 219771, 219772, 219773, 219774 |
| Content | 5 ml |
| Ingredients | aqua/water/eau, acrylates copolymer, propanediol, xanthan gum, 1,2-hexanediol, phenoxyethanol, hydroxyacetophenone, magnesium aluminum silicate, sodium dehydroacetate, ethylhexylglycerin, sodium metabisulfite, tetrasodium glutamate diacetate, phenethyl alcohol, furcellaria lumbricalis extract, maris sal/sea salt/sel marin, tocopherol |
| EAN13 | 3666057427428, 3666057427404, 3666057427381, 3666057427367, 3666057427343 |
| Product Line | WONDER SCULPT |
| Manufacturing Country | |
| Other Features |
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped within 24 hours.
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
(please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays.)
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
€20.00
| Weight | 0.012 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 85 mm |
| Gender | |
| Colour | 219770, 219771, 219772, 219773, 219774 |
| Content | 5 ml |
| Ingredients | aqua/water/eau, acrylates copolymer, propanediol, xanthan gum, 1,2-hexanediol, phenoxyethanol, hydroxyacetophenone, magnesium aluminum silicate, sodium dehydroacetate, ethylhexylglycerin, sodium metabisulfite, tetrasodium glutamate diacetate, phenethyl alcohol, furcellaria lumbricalis extract, maris sal/sea salt/sel marin, tocopherol |
| EAN13 | 3666057427428, 3666057427404, 3666057427381, 3666057427367, 3666057427343 |
| Product Line | WONDER SCULPT |
| Manufacturing Country | |
| Other Features |
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped the same day (please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays).
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
Â
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Clarins Wonder Sculpt Eyebrow Gel 5 ml
Reviews
There are no reviews yet.