WHAT THE FAKE! by ESSENCE
WHAT THE FAKE! Volumizing Lip Gloss 4.2ML
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 125 mm |
| Gender | |
| Colour | 216714, 216715, 216716, 216717, 50012641 |
| Content | 4,2 ml, 4 ml |
| Ingredients | bis-diglyceryl polyacyladipate-2, polybutene, tridecyl trimellitate, diisostearyl malate, hydrogenated microcrystalline wax, dipentaerythrityl hexahydroxystearate/hexastearate/hexarosinate, silica, glyceryl behenate/eicosadioate, vanillyl butyl ether, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, hydrogenated jojoba oil, mica, ethyl menthane carboxamide, ethylhexylglycerin, butylene glycol, aqua (water), vitis vinifera (grape) seed extract, phenoxyethanol, parfum (fragrance), ci 77891 (titanium dioxide)., diisostearyl malate, tridecyl trimellitate, polyisobutene, dimer dilinoleyl dimer dilinoleate, silica, limnanthes alba (meadowfoam) seed oil, persea gratissima (avocado) oil, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, tocopheryl acetate, hydrolyzed sodium hyaluronate, zanthoxylum bungeanum fruit extract, chrysanthellum indicum extract, ethyl menthane carboxamide, caprylyl glycol, ethylhexylglycerin, vanillyl butyl ether, glyceryl behenate, aqua (water), butylene glycol, palmitoyl tripeptide-1, menthol, phenoxyethanol, parfum (fragrance), limonene, linalool, vanillin. |
| Formulation | |
| EAN13 | 4059729303103, 4059729585127, 4059729585134, 4059729585141, 4059729585158 |
| Product Line | WHAT THE FAKE! |
| Textures | |
| Active Ingredients | |
| Manufacturing Country |
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped within 24 hours.
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
(please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays.)
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
€6.00
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 125 mm |
| Gender | |
| Colour | 216714, 216715, 216716, 216717, 50012641 |
| Content | 4,2 ml, 4 ml |
| Ingredients | bis-diglyceryl polyacyladipate-2, polybutene, tridecyl trimellitate, diisostearyl malate, hydrogenated microcrystalline wax, dipentaerythrityl hexahydroxystearate/hexastearate/hexarosinate, silica, glyceryl behenate/eicosadioate, vanillyl butyl ether, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, hydrogenated jojoba oil, mica, ethyl menthane carboxamide, ethylhexylglycerin, butylene glycol, aqua (water), vitis vinifera (grape) seed extract, phenoxyethanol, parfum (fragrance), ci 77891 (titanium dioxide)., diisostearyl malate, tridecyl trimellitate, polyisobutene, dimer dilinoleyl dimer dilinoleate, silica, limnanthes alba (meadowfoam) seed oil, persea gratissima (avocado) oil, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, tocopheryl acetate, hydrolyzed sodium hyaluronate, zanthoxylum bungeanum fruit extract, chrysanthellum indicum extract, ethyl menthane carboxamide, caprylyl glycol, ethylhexylglycerin, vanillyl butyl ether, glyceryl behenate, aqua (water), butylene glycol, palmitoyl tripeptide-1, menthol, phenoxyethanol, parfum (fragrance), limonene, linalool, vanillin. |
| Formulation | |
| EAN13 | 4059729303103, 4059729585127, 4059729585134, 4059729585141, 4059729585158 |
| Product Line | WHAT THE FAKE! |
| Textures | |
| Active Ingredients | |
| Manufacturing Country |
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped the same day (please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays).
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
Â
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
WHAT THE FAKE! Volumizing Lip Gloss 4.2ML
Reviews
There are no reviews yet.