GLOSS BOMB by FENTY BEAUTY
Fenty Beauty Gloss Bomb Stix #09 Hot Chocolit 3.6 g
| Weight | 0.038 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 90 mm |
| Gender | |
| Colour | 216158, 216159, 216160, 216161 |
| Content | 3,6 g |
| Ingredients | bis-diglyceryl polyacyladipate-2, diisostearyl malate, hydrogenated polyisobutene, squalane, bis-behenyl/isostearyl/phytosteryl dimer dilinoleyl dimer dilinoleate, polybutene, cera alba/beeswax/cire d'abeille, synthetic wax, polyglyceryl-2 triisostearate, butyrospermum parkii (shea) butter, aroma/flavor, parfum/fragrance, caprylyl glycol, triethoxycaprylylsilane, aluminum hydroxide, polyhydroxystearic acid, tocopherol, helianthus annuus (sunflower) seed oil, actinidia chinensis (kiwi) seed oil, benzyl benzoate, limonene, titanium dioxide (ci 77891), iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499), red 7 lake (ci 15850). |
| EAN13 | 0840026672696, 0840026672689, 0840026668033, 0840026672702 |
| Product Line | GLOSS BOMB |
| Manufacturing Country |
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped within 24 hours.
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
(please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays.)
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
€30.00
| Weight | 0.038 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 90 mm |
| Gender | |
| Colour | 216158, 216159, 216160, 216161 |
| Content | 3,6 g |
| Ingredients | bis-diglyceryl polyacyladipate-2, diisostearyl malate, hydrogenated polyisobutene, squalane, bis-behenyl/isostearyl/phytosteryl dimer dilinoleyl dimer dilinoleate, polybutene, cera alba/beeswax/cire d'abeille, synthetic wax, polyglyceryl-2 triisostearate, butyrospermum parkii (shea) butter, aroma/flavor, parfum/fragrance, caprylyl glycol, triethoxycaprylylsilane, aluminum hydroxide, polyhydroxystearic acid, tocopherol, helianthus annuus (sunflower) seed oil, actinidia chinensis (kiwi) seed oil, benzyl benzoate, limonene, titanium dioxide (ci 77891), iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499), red 7 lake (ci 15850). |
| EAN13 | 0840026672696, 0840026672689, 0840026668033, 0840026672702 |
| Product Line | GLOSS BOMB |
| Manufacturing Country |
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped the same day (please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays).
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
Â
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Fenty Beauty Gloss Bomb Stix #09 Hot Chocolit 3.6 g
Reviews
There are no reviews yet.