AQUA ALLEGORIA by GUERLAIN
Aqua Allegoria Mandarine Basilic Set 3 Pcs
| Weight | 0.757 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 70 × 170 mm |
| Gender | |
| Content of the Set | Eau de Parfum spray 75ml + Body lotion 75ml, Eau de Toilette spray 125 ml + Body lotion 75 ml, Eau de Toilette spray 125 ml + Body lotion 75 ml + Eau de Toilette 7.5 ml #1, Eau de Toilette Spray 125 ml + Body Lotion 75 ml + Eau de Toilette 7.5 ml #2 |
| Content | 3 pieces, 2 pieces |
| Ingredients | alcohol, aqua (water), parfum (fragrance), limonene, peg-40 hydrogenated castor oil, butyl methoxydibenzoylmethane, linalool, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, hydroxycitronellal, citral, citronellol, pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate, eugenol, geraniol, ci 14700 (red 4), ci 47005 (yellow 10), ci 60730 (ext. violet 2). |
| EAN13 | 3346471000093, 3346471000277, 3346471000765, 3346471000772 |
| Product Line | AQUA ALLEGORIA |
| Olfactory Notes | |
| Manufacturing Country |
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped within 24 hours.
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
(please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays.)
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
€112.55
| Weight | 0.757 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 70 × 170 mm |
| Gender | |
| Content of the Set | Eau de Parfum spray 75ml + Body lotion 75ml, Eau de Toilette spray 125 ml + Body lotion 75 ml, Eau de Toilette spray 125 ml + Body lotion 75 ml + Eau de Toilette 7.5 ml #1, Eau de Toilette Spray 125 ml + Body Lotion 75 ml + Eau de Toilette 7.5 ml #2 |
| Content | 3 pieces, 2 pieces |
| Ingredients | alcohol, aqua (water), parfum (fragrance), limonene, peg-40 hydrogenated castor oil, butyl methoxydibenzoylmethane, linalool, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, hydroxycitronellal, citral, citronellol, pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate, eugenol, geraniol, ci 14700 (red 4), ci 47005 (yellow 10), ci 60730 (ext. violet 2). |
| EAN13 | 3346471000093, 3346471000277, 3346471000765, 3346471000772 |
| Product Line | AQUA ALLEGORIA |
| Olfactory Notes | |
| Manufacturing Country |
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped the same day (please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays).
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
Â
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Aqua Allegoria Mandarine Basilic Set 3 Pcs
Reviews
There are no reviews yet.