SUNISSIME by LIERAC
LIERAC Sunissime Sunscreen Stick SPF 50+ 10g
| Weight | 0.032 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 45 × 75 mm |
| Gender | |
| Content | |
| Format | |
| Ingredients | candelilla cera / euphorbia cerifera (candelilla) wax / cire de candelilla. caprylic/capric triglyceride. lauryl laurate. theobroma cacao (cocoa) seed butter. diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate. diethylhexyl butamido triazone. corn starch modified. ethylhexyl triazone. bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine. ricinus communis (castor) seed oil. copernicia cerifera cera / copernicia cerifera (carnauba) wax / cire de carnauba. parfum / fragrance. stearalkonium hectorite. propylene carbonate. laminaria ochroleuca extract. tocopheryl acetate. astaxanthin. tocopherol. 4173a. |
| SPF Protection | |
| EAN13 | 3701436917548, 3701436938710 |
| Product Line | SUNISSIME |
| Manufacturing Country | |
| Skin Type | |
| Parapharmacy |
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped within 24 hours.
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
(please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays.)
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Original price was: €20.00.€13.65Current price is: €13.65.
| Weight | 0.032 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 45 × 75 mm |
| Gender | |
| Content | |
| Format | |
| Ingredients | candelilla cera / euphorbia cerifera (candelilla) wax / cire de candelilla. caprylic/capric triglyceride. lauryl laurate. theobroma cacao (cocoa) seed butter. diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate. diethylhexyl butamido triazone. corn starch modified. ethylhexyl triazone. bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine. ricinus communis (castor) seed oil. copernicia cerifera cera / copernicia cerifera (carnauba) wax / cire de carnauba. parfum / fragrance. stearalkonium hectorite. propylene carbonate. laminaria ochroleuca extract. tocopheryl acetate. astaxanthin. tocopherol. 4173a. |
| SPF Protection | |
| EAN13 | 3701436917548, 3701436938710 |
| Product Line | SUNISSIME |
| Manufacturing Country | |
| Skin Type | |
| Parapharmacy |
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped the same day (please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays).
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
Â
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
LIERAC Sunissime Sunscreen Stick SPF 50+ 10g
Reviews
There are no reviews yet.