FOR HIM by NARCISO RODRIGUEZ
Narciso Rodriguez For Him Musc Santal Eau De Parfum 50 ml
| Weight | 0.283 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 78 × 105 mm |
| Gender | |
| Content | |
| Ingredients | alcohol, perfume (fragancia), agua, tetrametil acetiloctahidronaftaleno, aceite de juniperus virginiana, aceite de cáscara de bergamota (citrus aurantium bergamia), salicilato de etilhexilo, limoneno, acetato de linalilo, butil metoxidibenzoilmetano, beta-cariofileno, pineno, ionona alfa-isomérica, aceite de pogostemon cablin, linalol, cumarina, aceite de cáscara de citrus aurantium, aceite de cáscara de limón (citrus limon), terpinoleno, citral, acetato de geranilo, terpineol, geraniol, alfa-terpineno, esclareol, farnesol, vainillina, ci 60730 (violeta 2 ext.), ci 19140 (amarillo 5) Este producto cumple con la normativa europea de seguridad de productos (REGLAMENTO (UE) 2023/988 DEL PARLAMENTO EUROPEO Y DEL CONSEJO) |
| EAN13 | 3423222145033, 3423222145057 |
| Product Line | FOR HIM |
| Olfactory Notes | |
| Manufacturing Country |
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped within 24 hours.
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
(please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays.)
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Price range: €82.45 through €107.80
| Weight | 0.283 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 78 × 105 mm |
| Gender | |
| Content | |
| Ingredients | alcohol, perfume (fragancia), agua, tetrametil acetiloctahidronaftaleno, aceite de juniperus virginiana, aceite de cáscara de bergamota (citrus aurantium bergamia), salicilato de etilhexilo, limoneno, acetato de linalilo, butil metoxidibenzoilmetano, beta-cariofileno, pineno, ionona alfa-isomérica, aceite de pogostemon cablin, linalol, cumarina, aceite de cáscara de citrus aurantium, aceite de cáscara de limón (citrus limon), terpinoleno, citral, acetato de geranilo, terpineol, geraniol, alfa-terpineno, esclareol, farnesol, vainillina, ci 60730 (violeta 2 ext.), ci 19140 (amarillo 5) Este producto cumple con la normativa europea de seguridad de productos (REGLAMENTO (UE) 2023/988 DEL PARLAMENTO EUROPEO Y DEL CONSEJO) |
| EAN13 | 3423222145033, 3423222145057 |
| Product Line | FOR HIM |
| Olfactory Notes | |
| Manufacturing Country |
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped the same day (please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays).
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
Â
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Narciso Rodriguez For Him Musc Santal Eau De Parfum 50 ml
Reviews
There are no reviews yet.