ACIDIC COLOR GLOSS by REDKEN
Redken Acidic Color Gloss Mask 250ML – Shine Enhancer
| Weight | 0.274 kg |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 75 × 205 mm |
| Gender | |
| Content | |
| Formulation | |
| Ingredients | aqua / water / eau , glycerin , cetearyl alcohol , stearamidopropyl dimethylamine , acetum / vinegar / vinaigre , parfum / fragrance , helianthus annuus seed oil / sunflower seed oil , cetyl esters , hydroxypropyl guar , citric acid , glyceryl stearate , tartaric acid , carvone , limonene , tetramethyl acetyloctahydronaphthalenes , citrus aurantium peel oil , linalool , benzyl salicylate , linalyl acetate , benzyl alcohol , alpha-isomethyl ionone , pinene , lactic acid , rose ketones , juniperus virginiana oil |
| Hair Types | |
| EAN13 | 3474637316808, 3474637316792 |
| Product Line | ACIDIC COLOR GLOSS |
| Manufacturing Country |
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped within 24 hours.
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
(please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays.)
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Price range: €17.55 through €38.80
| Weight | 0.274 kg |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 75 × 205 mm |
| Gender | |
| Content | |
| Formulation | |
| Ingredients | aqua / water / eau , glycerin , cetearyl alcohol , stearamidopropyl dimethylamine , acetum / vinegar / vinaigre , parfum / fragrance , helianthus annuus seed oil / sunflower seed oil , cetyl esters , hydroxypropyl guar , citric acid , glyceryl stearate , tartaric acid , carvone , limonene , tetramethyl acetyloctahydronaphthalenes , citrus aurantium peel oil , linalool , benzyl salicylate , linalyl acetate , benzyl alcohol , alpha-isomethyl ionone , pinene , lactic acid , rose ketones , juniperus virginiana oil |
| Hair Types | |
| EAN13 | 3474637316808, 3474637316792 |
| Product Line | ACIDIC COLOR GLOSS |
| Manufacturing Country |
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped the same day (please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays).
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
Â
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Redken Acidic Color Gloss Mask 250ML – Shine Enhancer
Reviews
There are no reviews yet.