TRIPHASIC ANTI-HAIR LOSS RITUAL by RENE FURTERER
Triphasic Anti-Loss Shampoo 50ML
| Weight | 0.081 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 20 × 140 mm |
| Gender | |
| Content | |
| Formulation | |
| Ingredients | water (aqua)*. lauryl glucoside*. sodium cocoyl alaninate*. coco-betaine. glycerin*. agar*. alcohol*. algin*. benzoic acid. calcium gluconate. cellulose*. cellulose gum*. citral*. citric acid*. citrus aurantium dulcis (orange) oil (citrus aurantium dulcis oil)*. disodium adenosine triphosphate. fragrance (parfum). gluconolactone*. hexyl cinnamal. hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride. lavandula angustifolia (lavender) oil (lavandula angustifolia oil)*. lavandula hybrida oil*. linalool*. maltodextrin*. methyl glucose dioleate. mica. panax ginseng root extract*. panthenol. pantolactone. pfaffia paniculata root extract*. propanediol. rosmarinus officinalis (rosemary) leaf oil (rosmarinus officinalis leaf oil)*. sodium benzoate. titanium dioxide (ci 77891). tocopherol. tocopheryl acetate |
| Hair Types | |
| EAN13 | 3282770389968, 3282771000237, 3282771000268 |
| Product Line | TRIPHASIC ANTI-HAIR LOSS RITUAL, TRIPHASIC |
| Manufacturing Country | |
| Parapharmacy |
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped within 24 hours.
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
(please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays.)
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Price range: €8.00 through €17.00
| Weight | 0.081 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 20 × 140 mm |
| Gender | |
| Content | |
| Formulation | |
| Ingredients | water (aqua)*. lauryl glucoside*. sodium cocoyl alaninate*. coco-betaine. glycerin*. agar*. alcohol*. algin*. benzoic acid. calcium gluconate. cellulose*. cellulose gum*. citral*. citric acid*. citrus aurantium dulcis (orange) oil (citrus aurantium dulcis oil)*. disodium adenosine triphosphate. fragrance (parfum). gluconolactone*. hexyl cinnamal. hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride. lavandula angustifolia (lavender) oil (lavandula angustifolia oil)*. lavandula hybrida oil*. linalool*. maltodextrin*. methyl glucose dioleate. mica. panax ginseng root extract*. panthenol. pantolactone. pfaffia paniculata root extract*. propanediol. rosmarinus officinalis (rosemary) leaf oil (rosmarinus officinalis leaf oil)*. sodium benzoate. titanium dioxide (ci 77891). tocopherol. tocopheryl acetate |
| Hair Types | |
| EAN13 | 3282770389968, 3282771000237, 3282771000268 |
| Product Line | TRIPHASIC ANTI-HAIR LOSS RITUAL, TRIPHASIC |
| Manufacturing Country | |
| Parapharmacy |
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped the same day (please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays).
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
Â
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Triphasic Anti-Loss Shampoo 50ML
Reviews
There are no reviews yet.