OH MY GLOSS! by RIMMEL LONDON
Oh My Gloss! Lip Balm Vanilla Frost – 1 Unit
| Weight | 0.022 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 120 mm |
| Gender | |
| Colour | 000-Vanilla Frost 1 u, 001-Latte Delight 1 u, 002-Bubble Gum 1 u, 003-Mellow Mocha 1 u, 004-Red Velvet 1 u, 005-Coral Breeze 1 u, 219329, 219330, 219331 |
| Content | 1 unit |
| Ingredients | polybutene, hydrogenated polyisobutene, tridecyl trimellitate, coco-caprylate/caprate, squalane, di-ppg-3 myristyl ether adipate, trioctyldodecyl citrate, mica, synthetic wax, ricinus communis (castor) seed oil, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, ethylhexyl palmitate, persea gratissima (avocado) oil, silica, parfum/fragrance, hydrogenated vegetable oil, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, tribehenin, hydrogenated castor oil, sorbitan isostearate, vanillin, lactic acid, benzaldehyde, tocopherol, palmitoyl tripeptide-1, [may contain/peut contenir/+/-: iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499), titanium dioxide (ci 77891), yellow 5 lake (ci 19140), red 7 lake (ci 15850), yellow 6 lake (ci 15985), blue 1 lake (ci 42090)]. |
| EAN13 | 3616305729378, 3616305729347, 3616305729354, 3616305729385, 3616305729392, 3616305729361, 3616307513456, 3616307513449, 3616307513432 |
| Product Line | OH MY GLOSS! |
| Manufacturing Country |
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped within 24 hours.
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
(please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays.)
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Price range: €6.05 through €11.65
| Weight | 0.022 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 120 mm |
| Gender | |
| Colour | 000-Vanilla Frost 1 u, 001-Latte Delight 1 u, 002-Bubble Gum 1 u, 003-Mellow Mocha 1 u, 004-Red Velvet 1 u, 005-Coral Breeze 1 u, 219329, 219330, 219331 |
| Content | 1 unit |
| Ingredients | polybutene, hydrogenated polyisobutene, tridecyl trimellitate, coco-caprylate/caprate, squalane, di-ppg-3 myristyl ether adipate, trioctyldodecyl citrate, mica, synthetic wax, ricinus communis (castor) seed oil, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, ethylhexyl palmitate, persea gratissima (avocado) oil, silica, parfum/fragrance, hydrogenated vegetable oil, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, tribehenin, hydrogenated castor oil, sorbitan isostearate, vanillin, lactic acid, benzaldehyde, tocopherol, palmitoyl tripeptide-1, [may contain/peut contenir/+/-: iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499), titanium dioxide (ci 77891), yellow 5 lake (ci 19140), red 7 lake (ci 15850), yellow 6 lake (ci 15985), blue 1 lake (ci 42090)]. |
| EAN13 | 3616305729378, 3616305729347, 3616305729354, 3616305729385, 3616305729392, 3616305729361, 3616307513456, 3616307513449, 3616307513432 |
| Product Line | OH MY GLOSS! |
| Manufacturing Country |
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped the same day (please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays).
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
Â
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Oh My Gloss! Lip Balm Vanilla Frost – 1 Unit
Reviews
There are no reviews yet.