COLOGNE TWIST by ROGER & GALLET
Roger & Gallet Cologne Twist Eau De Cologne 100ML
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 50 × 140 mm |
| Gender | |
| Content | |
| Ingredients | alcohol. aqua / agua / eau. parfum / fragancia. tetrametil acetil-hidronaftalenos. limoneno. acetato de linalilo. aceite de cáscara de citrus limon (limón). linalool. aceite de cáscara de citrus aurantium bergamia. butil metoxidibenzoilmetano. salicilato de etilhexilo. citral. pineno. hidroxihidrocinamato de pentaeritritilo tetra-di-t-butilo. citronellol. geraniol. coumarina. aceite/extracto de lavándula. aceite de flor de pelargonium graveolens. aceite de cáscara de citrus aurantium. acetato de geranilo. aceite de hojas de mentha viridis. isoeugenol. carvona. vanilina. terpinoleno. terpineol. beta-cariofileno. alfa-terpineno. eugenol. camfor. mentol. aceite de corteza de cinnamomum zeylanicum. cinamal. 4186a. |
| EAN13 | 3701436925468, 3701436930790 |
| Product Line | COLOGNE TWIST |
| Olfactory Notes | |
| Manufacturing Country | |
| Parapharmacy |
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped within 24 hours.
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
(please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays.)
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Price range: €16.00 through €27.60
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 50 × 140 mm |
| Gender | |
| Content | |
| Ingredients | alcohol. aqua / agua / eau. parfum / fragancia. tetrametil acetil-hidronaftalenos. limoneno. acetato de linalilo. aceite de cáscara de citrus limon (limón). linalool. aceite de cáscara de citrus aurantium bergamia. butil metoxidibenzoilmetano. salicilato de etilhexilo. citral. pineno. hidroxihidrocinamato de pentaeritritilo tetra-di-t-butilo. citronellol. geraniol. coumarina. aceite/extracto de lavándula. aceite de flor de pelargonium graveolens. aceite de cáscara de citrus aurantium. acetato de geranilo. aceite de hojas de mentha viridis. isoeugenol. carvona. vanilina. terpinoleno. terpineol. beta-cariofileno. alfa-terpineno. eugenol. camfor. mentol. aceite de corteza de cinnamomum zeylanicum. cinamal. 4186a. |
| EAN13 | 3701436925468, 3701436930790 |
| Product Line | COLOGNE TWIST |
| Olfactory Notes | |
| Manufacturing Country | |
| Parapharmacy |
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped the same day (please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays).
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
Â
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Roger & Gallet Cologne Twist Eau De Cologne 100ML
Reviews
There are no reviews yet.