SPECIALISTS by SEBASTIAN PROFESSIONALS
Sebastian Professionals Multitasker 3-in-1 Shampoo For Men 280ml
| Weight | 0.32 kg |
|---|---|
| Dimensions | 65 × 65 × 135 mm |
| Gender | |
| Content | |
| Ingredients | aqua/water/eau, sodium laureth sulfate, sodium lauryl sulfate, sodium chloride, cocamidopropyl betaine, parfum/fragrance, panthenol, sodium benzoate, citric acid, glycerin, salicylic acid, hydroxypropyl methylcellulose, tetramethyl acetyloctahydronaphthalenes, tetrasodium edta, propylene glycol, methylparaben, allantoin, caffeine, hexyl cinnamal, juniperus virginiana oil, linalool, coumarin, pogostemon cablin oil, trimethylbenzenepropanol, limonene, paullinia cupana seed extract, aloe barbadensis leaf juice, orange 4 (ci 15510), blue 1 (ci 42090), propylparaben, potassium sorbate, sodium citrate, sodium sulfite. |
| EAN13 | 4068359129847, 4068359105315 |
| Product Line | SPECIALISTS |
| Manufacturing Country |
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped within 24 hours.
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
(please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays.)
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Price range: €25.85 through €52.85
| Weight | 0.32 kg |
|---|---|
| Dimensions | 65 × 65 × 135 mm |
| Gender | |
| Content | |
| Ingredients | aqua/water/eau, sodium laureth sulfate, sodium lauryl sulfate, sodium chloride, cocamidopropyl betaine, parfum/fragrance, panthenol, sodium benzoate, citric acid, glycerin, salicylic acid, hydroxypropyl methylcellulose, tetramethyl acetyloctahydronaphthalenes, tetrasodium edta, propylene glycol, methylparaben, allantoin, caffeine, hexyl cinnamal, juniperus virginiana oil, linalool, coumarin, pogostemon cablin oil, trimethylbenzenepropanol, limonene, paullinia cupana seed extract, aloe barbadensis leaf juice, orange 4 (ci 15510), blue 1 (ci 42090), propylparaben, potassium sorbate, sodium citrate, sodium sulfite. |
| EAN13 | 4068359129847, 4068359105315 |
| Product Line | SPECIALISTS |
| Manufacturing Country |
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped the same day (please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays).
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
Â
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Sebastian Professionals Multitasker 3-in-1 Shampoo For Men 280ml
Reviews
There are no reviews yet.