BROW INKTRIO by SHISEIDO
Shiseido Brow Ink Trio Eyebrow Pencil #02 Taupe 0.31g
| Weight | 0.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 54 × 160 mm |
| Gender | |
| Colour | 02-taupe 0.31 gr, 03-deep brown 0,31 gr, 04-ebony 0,31 gr |
| Content | 0,31 g |
| Ingredients | SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITEï½¥STEARIC ACIDï½¥TITANIUM DIOXIDE (CI 77891)ï½¥RHUS SUCCEDANEA FRUIT WAXï½¥IRON OXIDES (CI 77492)ï½¥HYDROGENATED CASTOR OILï½¥TRIETHYLHEXANOINï½¥DIPENTAERYTHRITYL TETRAHYDROXYSTEARATE/TETRAISOSTEARATEï½¥SUCROSE TETRASTEARATE TRIACETATEï½¥IRON OXIDES (CI 77491)ï½¥IRON OXIDES (CI 77499)ï½¥SORBITAN SESQUIOLEATEï½¥ALUMINUM HYDROXIDEï½¥MICAï½¥TOCOPHEROLï½¥</p> |
| EAN13 | 0729238147744, 0729238147751, 0729238147768 |
| Product Line | BROW INKTRIO |
| Manufacturing Country |
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped within 24 hours.
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
(please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays.)
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
€17.55
| Weight | 0.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 54 × 160 mm |
| Gender | |
| Colour | 02-taupe 0.31 gr, 03-deep brown 0,31 gr, 04-ebony 0,31 gr |
| Content | 0,31 g |
| Ingredients | SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITEï½¥STEARIC ACIDï½¥TITANIUM DIOXIDE (CI 77891)ï½¥RHUS SUCCEDANEA FRUIT WAXï½¥IRON OXIDES (CI 77492)ï½¥HYDROGENATED CASTOR OILï½¥TRIETHYLHEXANOINï½¥DIPENTAERYTHRITYL TETRAHYDROXYSTEARATE/TETRAISOSTEARATEï½¥SUCROSE TETRASTEARATE TRIACETATEï½¥IRON OXIDES (CI 77491)ï½¥IRON OXIDES (CI 77499)ï½¥SORBITAN SESQUIOLEATEï½¥ALUMINUM HYDROXIDEï½¥MICAï½¥TOCOPHEROLï½¥</p> |
| EAN13 | 0729238147744, 0729238147751, 0729238147768 |
| Product Line | BROW INKTRIO |
| Manufacturing Country |
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped the same day (please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays).
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
Â
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Shiseido Brow Ink Trio Eyebrow Pencil #02 Taupe 0.31g
Reviews
There are no reviews yet.