ZEN by SHISEIDO
Shiseido Zen Essence Eau de Parfum 30ml
| Weight | 0.163 kg |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 80 × 90 mm |
| Gender | |
| Content | |
| Ingredients | alcoholï½¥fragrance (parfum)ï½¥water(aqua/eau)ï½¥dipropylene glycolï½¥butyl methoxydibenzoylmethaneï½¥ethylhexyl salicylateï½¥tris(tetramethylhydroxypiperidinol) citrateï½¥red 4 (ci 14700)ï½¥yellow 5 (ci 19140)ï½¥ext. violet 2 (ci 60730)ï½¥tetramethyl acetyloctahydronaphthalenesï½¥linaloolï½¥alpha-isomethyl iononeï½¥linalyl acetateï½¥limoneneï½¥vanillinï½¥juniperus virginiana oilï½¥beta-caryophylleneï½¥citrus aurantium bergamia (bergamot) peel oilï½¥citrus limon (lemon) peel oilï½¥pineneï½¥alpha-terpineneï½¥farnesolï½¥citrus aurantium peel oilï½¥roseketonesï½¥terpinoleneï½¥citralï½¥hexadecanolactoneï½¥terpineolï½¥geranyl acetateï½¥jasmine oil/extractï½¥ <m156695-712> Este producto cumple con la normativa europea de seguridad de productos (REGLAMENTO (UE) 2023/988 DEL PARLAMENTO EUROPEO Y DEL CONSEJO) |
| EAN13 | 0768614231981, 0768614234999, 0768614232230 |
| Product Line | ZEN |
| Olfactory Notes | |
| Manufacturing Country |
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped within 24 hours.
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
(please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays.)
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Price range: €52.85 through €106.25
| Weight | 0.163 kg |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 80 × 90 mm |
| Gender | |
| Content | |
| Ingredients | alcoholï½¥fragrance (parfum)ï½¥water(aqua/eau)ï½¥dipropylene glycolï½¥butyl methoxydibenzoylmethaneï½¥ethylhexyl salicylateï½¥tris(tetramethylhydroxypiperidinol) citrateï½¥red 4 (ci 14700)ï½¥yellow 5 (ci 19140)ï½¥ext. violet 2 (ci 60730)ï½¥tetramethyl acetyloctahydronaphthalenesï½¥linaloolï½¥alpha-isomethyl iononeï½¥linalyl acetateï½¥limoneneï½¥vanillinï½¥juniperus virginiana oilï½¥beta-caryophylleneï½¥citrus aurantium bergamia (bergamot) peel oilï½¥citrus limon (lemon) peel oilï½¥pineneï½¥alpha-terpineneï½¥farnesolï½¥citrus aurantium peel oilï½¥roseketonesï½¥terpinoleneï½¥citralï½¥hexadecanolactoneï½¥terpineolï½¥geranyl acetateï½¥jasmine oil/extractï½¥ <m156695-712> Este producto cumple con la normativa europea de seguridad de productos (REGLAMENTO (UE) 2023/988 DEL PARLAMENTO EUROPEO Y DEL CONSEJO) |
| EAN13 | 0768614231981, 0768614234999, 0768614232230 |
| Product Line | ZEN |
| Olfactory Notes | |
| Manufacturing Country |
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped the same day (please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays).
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
Â
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Shiseido Zen Essence Eau de Parfum 30ml
Reviews
There are no reviews yet.