MAKE-UP STENDHAL PARIS by STENDHAL PARIS
STENDHAL Sublimatrice 4-Color Eyeshadow Palette 3.5g
| Weight | 0.065 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 75 × 75 mm |
| Gender | |
| Colour | 216547, 216548 |
| Content | 3,5 g |
| Ingredients | talc, mica, synthetic fluorphlogopite, zea mays (corn) starch / zea mays starch, triethylhexanoin, silica, tapioca starch, zinc stearate, magnesium myristate, c20-24 alkyl dimethicone, polyglyceryl-2 triisostearate, ethylhexylglycerin, phenyl trimethicone, isododecane, dehydroacetic acid, water / aqua, polymethylsilsesquioxane, tin oxide, stearic acid, palmitic acid, lauric acid, [+/- : iron oxides / ci 77491 – ci 77492 – ci 77499, titanium dioxide / ci 77891, manganese violet / ci 77742, red 7 lake / ci 15850, ultramarines / ci 77007 ]. |
| EAN13 | 3355996045595, 3355996047100 |
| Product Line | MAKE-UP STENDHAL PARIS |
| Manufacturing Country |
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped within 24 hours.
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
(please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays.)
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Original price was: €57.00.€40.50Current price is: €40.50.
| Weight | 0.065 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 75 × 75 mm |
| Gender | |
| Colour | 216547, 216548 |
| Content | 3,5 g |
| Ingredients | talc, mica, synthetic fluorphlogopite, zea mays (corn) starch / zea mays starch, triethylhexanoin, silica, tapioca starch, zinc stearate, magnesium myristate, c20-24 alkyl dimethicone, polyglyceryl-2 triisostearate, ethylhexylglycerin, phenyl trimethicone, isododecane, dehydroacetic acid, water / aqua, polymethylsilsesquioxane, tin oxide, stearic acid, palmitic acid, lauric acid, [+/- : iron oxides / ci 77491 – ci 77492 – ci 77499, titanium dioxide / ci 77891, manganese violet / ci 77742, red 7 lake / ci 15850, ultramarines / ci 77007 ]. |
| EAN13 | 3355996045595, 3355996047100 |
| Product Line | MAKE-UP STENDHAL PARIS |
| Manufacturing Country |
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped the same day (please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays).
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
Â
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
STENDHAL Sublimatrice 4-Color Eyeshadow Palette 3.5g
Reviews
There are no reviews yet.