PUR LUXE by STENDHAL PARIS
Stendhal Paris Pur Luxe Anti-Age Foundation 30ml 410 Porcelaine
| Weight | 0.142 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 130 mm |
| Gender | |
| Colour | 216488, 216489, 216490, 216491, 216492, 216493 |
| Content | 30 ml |
| Ingredients | water / aqua, dimethicone, trimethylsiloxysilicate, dicaprylyl carbonate, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, lauryl peg-9 polydimethylsiloxyethyl dimethicone, butylene glycol, stearalkonium hectorite, sodium chloride, phenoxyethanol, methicone, sodium dehydroacetate, propylene carbonate, ethylhexylglycerin, caprylic/capric triglyceride, talc, spilanthes acmella flower extract, tocopherol [+/- : titanium dioxide / ci 77891, iron oxides / ci 77491 – ci 77492 – ci 77499 ]. |
| EAN13 | 3355996048862, 3355996048886, 3355996048909, 3355996048923, 3355996048824, 3355996048848 |
| Product Line | PUR LUXE |
| Manufacturing Country |
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped within 24 hours.
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
(please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays.)
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Original price was: €96.00.€66.00Current price is: €66.00.
| Weight | 0.142 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 130 mm |
| Gender | |
| Colour | 216488, 216489, 216490, 216491, 216492, 216493 |
| Content | 30 ml |
| Ingredients | water / aqua, dimethicone, trimethylsiloxysilicate, dicaprylyl carbonate, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, lauryl peg-9 polydimethylsiloxyethyl dimethicone, butylene glycol, stearalkonium hectorite, sodium chloride, phenoxyethanol, methicone, sodium dehydroacetate, propylene carbonate, ethylhexylglycerin, caprylic/capric triglyceride, talc, spilanthes acmella flower extract, tocopherol [+/- : titanium dioxide / ci 77891, iron oxides / ci 77491 – ci 77492 – ci 77499 ]. |
| EAN13 | 3355996048862, 3355996048886, 3355996048909, 3355996048923, 3355996048824, 3355996048848 |
| Product Line | PUR LUXE |
| Manufacturing Country |
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped the same day (please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays).
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
Â
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Stendhal Paris Pur Luxe Anti-Age Foundation 30ml 410 Porcelaine
Reviews
There are no reviews yet.