PROFESSIONALE by COLLISTAR
COLLISTAR Professional Lip Pencil #28 Peach Rose 3.5ML
| Weight | 0.018 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 30 × 170 mm |
| Gender | |
| Colour | 1-naturale 3,5 ml, 102-rosa antico 3,5 ml, 103-fucsia petunia 3,5 ml, 109-papavero ipnotico 3,5 ml, 111-rosso Milano 3,5 ml, 112-iris fiorentino 3,5 ml, 113-autumn berry 3,5 ml, 114-warm mauve 3,5 ml, 13-cameo 3,5 ml, 14-bordeaux 3,5 ml, 16-rubino 3,5 ml, 2-terracotta 3,5 ml, 28-rosa pesca 3,5 ml, 3-mattone 3,5 ml, 4-caffè 3,5 ml, 40-mandarino 3,5 ml, 5-rosa deserto 3,5 ml, 6-mora 3,5 ml, 7-rosso ciliegia 3,5 ml, 8-rosa cameo 3,5 ml |
| Content | 3,5 ml |
| Ingredients | dimethicone, trimethylsiloxysilicate, talc, methyl trimethicone, synthetic wax, mica, ozokerite, synthetic fluorphlogopite, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, disteardimonium hectorite, propylene carbonate, pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate, aluminum hydroxide, magnesium stearate (+/-) ci 77891, ci 15850, ci 77491, ci 15850, ci 77492, ci 77499, ci 45410, ci 19140, ci 77742 |
| EAN13 | 8015150118019, 8015150118026, 8015150118033, 8015150118040, 8015150118057, 8015150118064, 8015150118071, 8015150118088, 8015150118095, 8015150118101, 8015150118118, 8015150118125, 8015150118132, 8015150118149, 8015150118156, 8015150118163, 8015150118170, 8015150118187, 8015150118194, 8015150118200 |
| Product Line | PROFESSIONALE |
| Manufacturing Country | |
| Other Features |
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped within 24 hours.
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
(please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays.)
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
| Weight | 0.018 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 30 × 170 mm |
| Gender | |
| Colour | 1-naturale 3,5 ml, 102-rosa antico 3,5 ml, 103-fucsia petunia 3,5 ml, 109-papavero ipnotico 3,5 ml, 111-rosso Milano 3,5 ml, 112-iris fiorentino 3,5 ml, 113-autumn berry 3,5 ml, 114-warm mauve 3,5 ml, 13-cameo 3,5 ml, 14-bordeaux 3,5 ml, 16-rubino 3,5 ml, 2-terracotta 3,5 ml, 28-rosa pesca 3,5 ml, 3-mattone 3,5 ml, 4-caffè 3,5 ml, 40-mandarino 3,5 ml, 5-rosa deserto 3,5 ml, 6-mora 3,5 ml, 7-rosso ciliegia 3,5 ml, 8-rosa cameo 3,5 ml |
| Content | 3,5 ml |
| Ingredients | dimethicone, trimethylsiloxysilicate, talc, methyl trimethicone, synthetic wax, mica, ozokerite, synthetic fluorphlogopite, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, disteardimonium hectorite, propylene carbonate, pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate, aluminum hydroxide, magnesium stearate (+/-) ci 77891, ci 15850, ci 77491, ci 15850, ci 77492, ci 77499, ci 45410, ci 19140, ci 77742 |
| EAN13 | 8015150118019, 8015150118026, 8015150118033, 8015150118040, 8015150118057, 8015150118064, 8015150118071, 8015150118088, 8015150118095, 8015150118101, 8015150118118, 8015150118125, 8015150118132, 8015150118149, 8015150118156, 8015150118163, 8015150118170, 8015150118187, 8015150118194, 8015150118200 |
| Product Line | PROFESSIONALE |
| Manufacturing Country | |
| Other Features |
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Our products are shipped by our warehousing partner in Spain, orders placed before 10 AM are usually shipped the same day (please note these are estimates. Some delays can be expected during busier times of year and during national holidays).
Once shipped you can expect you parcel:
| Delivery Speed (Working Days) | Country |
|---|---|
| 1 – 3 Days | |
| Â | Spain (Mainland) |
| Â | Portugal (excl. Islands) |
| Â | Spain (Balearic Islands) |
| 3 – 5 Days | |
| Â | France |
| Â | Monaco |
| Â | Netherlands |
| 4 – 6 Days | |
| Â | Belgium |
| Â | Bulgaria |
| Â | Germany |
| Â | Italy |
| Â | Luxembourg |
| Â | Austria |
| 5 – 7 Days | |
| Â | Croatia |
| Â | Czech Republic |
| Â | Denmark |
| Â | Poland |
| 6 – 7 Days | |
| Â | Estonia |
| Â | Finland |
| Â | Hungary |
| Â | Ireland |
| Â | Latvia |
| Â | Lithuania |
| Â | Romania |
| Â | Slovakia |
| Â | Slovenia |
| Â | Sweden |
Â
Unfortunately we do not ship samples with our orders.
Yes, we only purchase stock from reputable wholesalers within the EEA (European Economic Area).
We do not offer any grey imports or non-genuine products.
COLLISTAR Professional Lip Pencil #28 Peach Rose 3.5ML
Reviews
There are no reviews yet.